Skutočné problémy Slovenska

Autor: Anna Pitáková | 19.2.2016 o 12:00 | Karma článku: 4,48 | Prečítané:  435x

Je zaujímave, ako sa tu riešia imigranti. Berie sa to ako hlavná téma a využívajú to politické strany na svoju volebnú kampaň. Ako sa stále vyťahuje otázka: "Navozíte tu imigrantov alebo nie?". 

Neberie sa do úvahy o akých imigrantov ide. Či sú to imigranti, ktorí utekajú pred vojnou, ktorým zbúrali domy, zabili časť rodiny a podobne alebo či ide o tých, ktorí prišli len za vidinou peňazí. Kladú sa všetci do jedného vreca a využíva sa to len na politickú kampaň. Ako vieme, snažia sa nám tu doviezť imigrantov, ale vieme, že tu prísť nechcú a že ich musia presviedčať, že tu dlho neostanú. A keď sa vojna skončí, určite sa radšej všetci vrátia naspäť, ako by mali ostať sem.

Radšej by sa malo riešiť, aby Slováci neboli ekonomickými imigrantmi, ktorí tu nedokážu vyžiť, tak idú za prácou do iných štátov. Prečo sa neriešia naozajstné problémy tohto štátu? Začínajúci učiteľ má plat 590€ v hrubom a pracovník vo fastfoode 700€, potom sa nečudujme, že vysokoškoláci idú radšej pracovať tam. Samozrejme ako počúvame, peniaze nie sú. Peniaze sú len vtedy, keď ide o masérov, pre právnikov zopár miliónov na spor s Unionom, ktorý Union aj tak vyhral a zaplatil svojím právnikom oveľa menej. Ale pre ostatných sa peniaze nenájdu.

Je pekné, ako sa teraz stránime od povinných kvót, ale keď sme pomáhali Grécku, ktorí majú dvoj až trojnásobné vyššie dôchodky, platy, .... vtedy sme sa s radosťou zadĺžili. Nedajte si nasadiť klapky na oči pred ozajstnými problémami našej krajiny, zakrytými otázkou: "Navozíte tu imigrantov alebo nie?"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?